Cookie

Afdelingen for Bæredygtig Udvikling benytter cookies. Hvis du klikker videre på siden, accepterer du dette.

Afdelingen for Bæredygtig Udvikling

Spørgsmål vedrørende booking: Susanne Skavn på tlf. 33 66 40 91 / E-mail: ss@buf.kk.dk

Ledelse, administration og udvikling

Henrik Gretoft
Henrik Gretoft
Leder
26 12 43 65
Malene Enderberg
Malene Enderberg
Projektleder, Administrativt team
33 66 40 90
Susanne Skavn
Susanne Skavn
Kommunikation og IT
33 66 40 91
Nanna Meldgaard Hansen
Nanna Meldgaard Hansen
Kommunikationsmedarbejder
23 65 61 22
Martin Keller
Martin Keller
Verdensmålskonsulent
51 35 74 38

Verdensmålsskolen

Martin Keller
Martin Keller
Verdensmålskonsulent
51 35 74 38
Mikala Messerschmidt
Mikala Messerschmidt
Projektmedarbejder
Nanna Meldgaard Hansen
Nanna Meldgaard Hansen
Kommunikationsmedarbejder
23 65 61 22
Susanne Skavn
Susanne Skavn
Kommunikation og IT
33 66 40 91
Malene Enderberg
Malene Enderberg
Projektleder, Administrativt team
33 66 40 90

Københavns Naturskole

Jaris Bigler
Jaris Bigler
Projektleder for Københavns Naturskole
27 77 02 67
Giuliano Matessi
Giuliano Matessi
Naturvejleder
27 77 02 70
Bjarke
Bjarke Lyngholm Martin
Naturvejleder
20 47 24 37
Claus Andersen
Seniorjobber
32 52 22 75
Asger Knudsen
Asger Knudsen
Praktikant
32 52 22 75
Sascha Ethelberg
Sascha Ethelberg
Pædagogisk medarbejder
28 30 44 21
Anders Rein Andersen
Anders Rein Andersen
Naturvejleder og skovløber
40 10 03 50
Jens Erik Nielsen
Jens Erik Nielsen
Naturvejleder og skovløber
40 40 53 87
Martin Wiberg
Martin Wiberg
Naturvejleder og skovløber
41 27 18 89
Morten Vendelbo Hammeken
Morten Vendelbo Hammeken
Naturvejleder og skovløber
23 73 02 32
Jesper Findsen
Jesper Findsen
Pædagogisk medarbejder
61 60 35 26

ENERGI & VAND – Greater Copenhagen Living Lab

Jesper Steenberg
Jesper Steenberg
Projektleder af Miljøtjenesten og ENERGI & VAND
26 12 43 66
Trine Hybholt Kofoed
Trine Kofoed Hybholt
Projektleder (på barsel)
26 17 58 96
Signe Bacher Madsen
Signe Bacher Madsen
Projektmedarbejder
40 48 62 38
Patrick Lyng Rosenkjær Ølholm
Patrick Lyng Rosenkjær
Projektkoordinator for Mobile Science Center
27 77 02 66
Rikke Voss
Rikke Bostrup
Projektmedarbejder
51 52 07 41
Rasmus Ekman
Rasmus Ekman
Geodatamedarbejder
24 64 92 60

Mobile Science Center

Patrick Lyng Rosenkjær Ølholm
Patrick Lyng Rosenkjær
Projektkoordinator for Mobile Science Center
27 77 02 66

Øresundsmiljøskolen

Søren Breinholt
Søren Breinholt
Projektleder af Øresundsmiljøskolen
26 37 42 25
Jonas Jørgensen
Jonas Peter Jørgensen
Naturvejleder
26 17 42 33
Emilie Marie Hansen
Emilie Marie Hansen
Biolog
21 15 84 23

Børnehaver, Natur og Miljø

Frank Olesen
Frank Olesen
Projektleder
27 77 02 94
Nynne Refsgaard
Nynne Friis Refsgaard
Naturvejleder
21 25 96 29
Judith Annette Sølvkjær
Judith Annette Sølvkjær
Naturvejleder
24 85 59 10
Rikke Vestergaard
Rikke Vestergaard
Projektmedarbejder
20 47 36 14
Ditte Ethelberg-Findsen
Ditte Ethelberg-Findsen
Biolog
21 20 27 68
Emil Raphael De Marco
Emil Raphael De Marco
Projektmedarbejder
Mette Elmelund Kjeldsen
Mette Elmelund Kjeldsen
Pædagog
24647028
Mads Henrik Munthe
Mads Henrik Munthe
Naturformidler
45 21 57 64
Katja Bejlegaard Nielsen
Katja Bejlegaard Nielsen
Projektmedarbejder

Naturværkstedet Kløvermarken

Frank Olesen
Frank Olesen
Leder på Naturværkstedet Kløvermarken
27 77 02 94
Nynne Refsgaard
Nynne Refsgaard
Naturvejleder
21 25 96 29
Mads Henrik Munthe
Mads Henrik Munthe
Naturformidler
45 21 57 64

Miljøteamet

Jannie Christensen
Jannie K. E. Christensen
Miljøkonsulent
26 34 42 55
Anders Folke Henningsen
Anders Folke Henningsen
Miljøkonsulent
61 14 11 12

Team Bæredygtig Generation

Hørt Ungdom

Ane Rotbøll Jørgensen
Ane Rottbøll Jørgensen
Projektleder for Hørt Ungdom
61 14 20 90
Anja Liebermann
Anja Liebermann
Projektleder for ÖKR og Kattinge Værk
26 30 43 59
Jesper Koch Bro
Jesper Koch Bro
Projektmedarbejder (orlov)
24 98 58 53
Louise Dalsgaard
Louise Dalsgaard
Pædagogisk medarbejder
21 63 64 81
Natasha Dottin
Natasha Dottin
Projektmedarbejder
29 42 13 32

Öresundsklassrummet

Anja Liebermann
Anja Liebermann
Projektleder for ÖKR og Kattinge Værk
26 30 43 59

Klima Ambassadør Uddannelsen

Ane Rotbøll Jørgensen
Ane Rottbøll Jørgensen
Projektleder for Hørt Ungdom
61 14 20 90
Jesper Koch Bro
Jesper Koch Bro
Projektmedarbejder (orlov)
24 98 58 53
Louise Dalsgaard
Louise Dalsgaard
Pædagogisk medarbejder
21 63 64 81
Natasha Dottin
Natasha Dottin
Projektmedarbejder
29 42 13 32

Kattinge Værk

Anja Liebermann
Anja Liebermann
Projektleder for ÖKR og Kattinge Værk
26 30 43 59
Anette Hvidberg Velk
Anette Hvidberg Velk
Civilingeniør
24 64 05 70
Lars Trydeman Højrup
Lars Trydeman Højrup
Lærer
24 46 31 72
Jakob Poll
Jakob Poll
Projektmedarbejder
40 48 62 39
Bo Sandholt Paulsen
Bo Sandholt Paulsen
Specialarbejder
61 62 23 71

Skolen ta'r Skraldet

Mette Algren Mikkelsen
Mette Algren Mikkelsen
Teamkoordinator
24 46 24 29
Peter Staal
Peter Staal
Lærer
20 13 31 36

Ressource- og Affaldsskolen

Ane Rotbøll Jørgensen
Ane Rottbøll Jørgensen
Projektleder for Hørt Ungdom
61 14 20 90
Flemming Sjølin Bauer
Flemming Sjølin Bauer
Specialkonsulent
24 85 44 63
Mette Algren Mikkelsen
Mette Algren Mikkelsen
Teamkoordinator
24 46 24 29
Peter Staal
Peter Staal
Lærer
20 13 31 36