Afdelingen for Bæredygtig Udvikling

Afdelingen for Bæredygtig Udvikling

Spørgsmål vedrørende booking: Susanne Skavn på tlf. 23 70 94 73/ E-mail: suskav@kk.dk

 

Afdelingen for Bæredygtig Udvikling

Ledelse, administration og udvikling

Henrik Gretoft
Henrik Gretoft
Leder
26 12 43 65
Aggi Frederiksen
Aggi Frederiksen
Teamleder, Stab & Ressourcer
23 65 61 22
Malene Enderberg
Malene Enderberg
Økonomi og personale
26 39 43 70
Susanne Skavn
Susanne Skavn
Kommunikation og IT
23 70 94 73

Københavns Naturskole

Jaris Bigler
Jaris Bigler
Teamleder, Københavns Naturskole
27 77 02 67
Giuliano Matessi
Giuliano Matessi
Naturvejleder
27 77 02 70
Lasse Lund Kyllesbech
Lasse Lund Kyllesbech
Naturvejleder
21 42 63 61
Sascha Ethelberg
Sascha Ethelberg
Pædagogisk medarbejder
28 30 44 21
Anders Rein Andersen
Anders Rein Andersen
Naturvejleder og skovløber
40 10 03 50
Jens Erik Nielsen
Jens Erik Nielsen
Naturvejleder og skovløber
40 40 53 87
Martin Wiberg
Martin Wiberg
Naturvejleder og skovløber
41 27 18 89
Morten Vendelbo Hammeken
Morten Vendelbo Hammeken
Naturvejleder og skovløber
23 73 02 32
Jesper Findsen
Jesper Findsen
Pædagogisk medarbejder
61 60 35 26

Naturfaglig support

ENERGI & VAND – Greater Copenhagen Living Lab

Jesper Steenberg
Jesper Steenberg
Leder, ENERGI & VAND og innovationsleder, Miljøtjenesten
26 12 43 66
Patrick Lyng Rosenkjær
Patrick Lyng Rosenkjær
Projektkoordinator Mobile Science Center
27 77 02 66
Rikke Bostrup
Rikke Bostrup
Projektkoordinator, Science Center og Talent Space
51 52 07 41
Stine Eiersholt
Stine Eiersholt
Projektleder Living Lab
24 64 92 60
Signe Bacher Madsen
Signe Bacher Madsen
Projektkoordinator Living Lab
40 48 62 38
Lærke Lil Munck Daverkosen
Lærke Lil Munck Daverkosen
Projektkoordinator Showroom
24 40 26 14

Øresundsmiljøskolen

Søren Breinholt
Søren Breinholt
Teamleder, Øresundsmiljøskolen
26 37 42 25
Jonas Jørgensen
Jonas Peter Jørgensen
Naturvejleder
26 17 42 33
Emilie Marie Hansen
Emilie Marie Hansen
Biolog
20 15 84 23

Børn, Natur og Miljø

Frank Olesen
Frank Olesen
Teamleder, Børn, Natur og Miljø
27 77 02 94
Nynne Friis Refsgaard
Nynne Friis Refsgaard
Naturvejleder
21 25 96 29
Rikke Flintholm Vestergaard
Rikke Flintholm Vestergaard
Naturvejleder
40 21 07 28
Ditte Ethelberg-Findsen
Ditte Ethelberg-Findsen
Biolog
21 20 27 68 (På barsel)
Emil Raphael De Marco
Emil Raphael De Marco
Naturvejleder
24 64 70 25
Mette Elmelund Kjeldsen
Mette Elmelund Kjeldsen
Pædagog
24 64 70 28
Pernille Humlegaard Tonnesen
Pernille Hummelgaard Tonnesen
Naturformidler
29 64 22 02
Dorthe Mørkenborg Hansen
Dorthe Mørkenborg Hansen
Pædagog og naturformidler
30 89 63 27
Sanni Maria Pedersen Korsgaard
Sanni Maria Pedersen Korsgaard
Naturformidler / Pædagogisk medarbejder
51 53 77 78

Naturværkstedet Kløvermarken

Frank Olesen
Frank Olesen
Teamleder, Børn, Natur og Miljø
27 77 02 94
Nynne Friis Refsgaard
Nynne Friis Refsgaard
Naturvejleder
21 25 96 29
Pernille Humlegaard Tonnesen
Pernille Hummelgaard Tonnesen
Naturformidler
29 64 22 02
Sanni Maria Pedersen Korsgaard
Sanni Maria Pedersen Korsgaard
Naturformidler / Pædagogisk medarbejder
51 53 77 78
Mads Henrik Munthe
Mads Henrik Munthe
Naturformidler
21 57 64 71

Naturkolonierne

Anja Liebermann
Anja Liebermann
Teamleder, Naturkolonierne
26 30 43 59
Anette Hvidberg Velk
Anette Hvidberg Velk
Kommunikation og bygninger
24 64 05 70
Lars Trydeman Højrup
Lars Trydeman Højrup
Pædagogisk medarbejder
24 46 31 72
Jakob Poll
Jakob Poll
Pædagogisk medarbejder
40 48 62 39

Bæredygtig Generation

Mette Algren Mikkelsen
Mette Algren Mikkelsen
Teamleder, Uddannelse for Bæredygtig Omstilling
24 46 24 29
Mohamed Hachache
Mohamed Hachache
Projektmedarbejder
24 85 44 63 (På barsel)
Amalie Miranda Zeeman
Amalie Miranda Zeeman
Projektmedarbejder
21 34 50 66
Mie Damkjær Geertsen
Mie Damkjær Geertsen
Projektmedarbejder
51 25 86 64
Aske Emil Ditzel
Aske Emil Ditzel
Projektmedarbejder
24 37 16 24
Amanda Midé-Andersen
Amanda Midé-Andersen
Projektmedarbejder
23 37 46 40

Klima Ambassadør Uddannelsen

Louise Dalsgaard
Louise Dalsgaard
Projektkoordinator
21 63 64 81
Mette Algren Mikkelsen
Mette Algren Mikkelsen
Teamleder, Uddannelse for Bæredygtig Omstilling
24 46 24 29

Ressource- og Affaldsskolen

Mette Algren Mikkelsen
Mette Algren Mikkelsen
Teamleder, Uddannelse for Bæredygtig Omstilling
24 46 24 29
Mohamed Hachache
Mohamed Hachache
Projektmedarbejder
24 85 44 63 (På barsel)
Mie Damkjær Geertsen
Mie Damkjær Geertsen
Projektmedarbejder
51 25 86 64
Amalie Miranda Zeeman
Amalie Miranda Zeeman
Projektmedarbejder
21 34 50 66
Aske Emil Ditzel
Aske Emil Ditzel
Projektmedarbejder
24 37 16 24